GAIŠIE LĀSUMI
Kas ir šie GAIŠIE LĀSUMI, ozolkoka mēbelēs?
Šie noslēpumainie lāsumiņi ir dabiski sastopama parādība, ko sauc par modulārajiem stariem "medullary rays", tie izceļ koka dabīgumu un skaistumu.
Fakts no zinātnes...''🤓'' Šos plankumiņus veido koka šūnas, kas iet perpendikulāri koka vertikālajām šūnām vai augšanas gredzeniem. Šīs šūnas nogādā barības vielas (sulu) no koka stumbra līdz mizai, padarot tās par būtisku koka augšanas procesa sastāvdaļu. Kad koks ir sazāģēts, šūnas visā zāģētajā zonā, veido gaišus lāsumiņus, kas kļūst īpaši izteikti, kad ozols tiek pulēts, lakots vai eļļots.
Kvalitatīva ozolkoka mēbele.
Šie gaišie lāsumiņi “medullary rays” norāda uz to, ka jūsu iegādātā mēbele ir izgatavota no kvalitatīva ozola. Mežizstrādē un galdniecībā ozolus var zāģēt divos dažādos veidos. Tangenciālais vai vienkāršais zāģēšanas proces. Tas ir ātrāks koka āpstrādes proces, un tas nodrošina daudz mazāk pārpalikumu, padarot to par visizplatītāko koksnes zāģēšanas veidu. Zāģēšana pa ceturtdaļu ir daudz lēnāks process, kas procesā rada vairāk pārpalikumu, mazāk materiālu un šis veids ir daudz dārgāks zāģēšanas veids. BET "☝" šī zāģēšanas veida dēļ, materiāli ir daudz izturīgāki un tajā brīdī uz virsmas parādās visvairāk gaišo lāsumiņu.